INFORMACIJE ZA PODNOSITELJE ZAHTJEVA ZA IZDAVANJE OTOČNIH ISKAZNICA ZA PRIJEVOZ PUTNIKA TE OTOČNIH ISKAZNICA I VINJETA ZA POMORSKI PRIJEVOZ VOZILA

10 rujna, 2019
Po novom pravilniku djeca koja idu u osnovnu školu na otoku i imaju prebivalište na otoku imaju sva pravo na besplatni prijevoz samo im treba promijeniti otočne iskaznice i u zahtjevu staviti X na učenik, svi koji su izvadili otočne iskaznice djeci prije stupanja na snagu novog pravilnika moraju vaditi nove iskaznice kako ne bi morali plaćati prijevoz.
Pravilnik sam stavila u prilogu,a izvadila sam samo da vidite
Pravo nabesplatni prijevozu javnom prijevozu imaju:
1. učenici i studenti s prebivalištem na otoku koji svakodnevno putuju do škole ili visokoškolske ustanove izvan otoka,
2. učenici i studenti s prebivalištem na otoku koji za vrijeme školovanja privremeno borave izvan otoka, a vikendom dolaze na otok,
3. djeca koja pohađaju obvezni predškolski program izvan otoka svoga prebivališta, kao i učenici i studenti koji se školuju na otoku svoga prebivališta te djeca koja pohađaju predškolski program na otoku svoga prebivališta, za aktivnosti izvan otoka svoga prebivališta,
4. djeca od jedne do navršene tri godine života,
5. umirovljenici i osobe starije od 65 godina s prebivalištem na otoku,
6. zdravstveni djelatnici i njihova službena vozila pri obavljanju san
itetskih prijevoza bolesnika s otoka na
kopno i obrnuto,
7. djelatnici policije i njihova službena vozila pri obavljanju dužnosti na otocima,
8. djelatnici drugih javnih službi (policija, oružane snage, vatrogasci, lučka kapetanija i GSS) i njihova službena vozila u slučajevima katastrofe i u slučajevima izvanrednih događaja te traganja i spašavanja, uz suglasnost agencije za obalni linijski prijevoz.
Made By Ipsum Studio Copyright © 2024 Sva prava pridržana