PREPORUKE ZA OTOČNO STANOVNIŠTVO

13 ožujka, 2020

 

KLASA:         810-01/02-20-01/06

UBROJ:          2117-03/02-20-MĐ-01

Babino Polje, 12. ožujka 2020.

 

Nakon održanog radnog sastanka u prostorijama Općine Mljet na kojem su sudjelovali: Načelnik stožera civilne zaštite Općine Mljet, zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe Mljet, ravnatelj JUNP Mljet, direktori tvrtki u vlasništvu Općine Mljet, hgss,  liječnici primarne zdravstvene zaštite Doma zdravlja Dubrovnik, ravnateljica osnovne škole Mljet i predstavnici privatnih poduzetnika sa otoka, a povodom opasnosti od zaraze korona virusom, donesene su slijedeće

 

                                                                        PREPORUKE ZA OTOČNO STANOVNIŠTVO

 

  1. Preporuča se privatnim iznajmljivačima da se narednih 15 dana suzdrže od primanja gostiju u svoje apartmane;
  2. Preporuča se otočanima da ne odlaze izvan otoka osim u slučaju hitnih i posebno opravdanih razloga;
  3. Preporuča se otočanima izbjegavanje svih javnih okupljanja u zatvorenim prostorima (trgovine, kafići, ambulante);
  4. Preporuča se otočanima održavanje pojačane osobne higijene, posebno redovito i temeljito pranje ruku;
  5. Preporuča se otočanima da ne stvaraju nepotrebne zalihe životnih potrepština, budući da otočna opskrba normalno funkcionira;
  6. Preporuča se otočanima da u slučaju pojave bilo kakvih karakterističnih simptoma, prvenstveno visoke temperature ne odlaze u ambulantu, već da kontaktiraju liječnika koji će im doći u kućnu posjetu;
  7. Preporuča se otočanima da redovito prate objave nadležnih tijela kao što su Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske i Stožer civilne zaštite Dubrovačko-neretvanske županije, te da se ponašaju u skladu sa njima.

 

Općinski načelnik:

Đivo Market dipl.ing., v.r.

 

Made By Ipsum Studio Copyright © 2024 Sva prava pridržana